Trener Norwegów wypowiedział się na temat formy Kubackiego. Ocenił jego szanse w walce z rywalami

- Kubacki może być mocny jeszcze długo. Ma wszystko ku temu, aby walczyć z najlepszymi - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział Aleksander Stoeckl, trener reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich.

Dawid Kubacki ma za sobą bardzo udany okres. 29-latek kilka dni temu wygrał Turniej Czterech Skoczni (jako trzeci Polak w historii, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu), a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje już 5. miejsce. Jeden z najlepszych polskich skoczków ma ogromne szanse na to, by zdobyć Kryształową Kulę, wykorzystując słabszą formę Ryoyu Kobayashiego. Szczególnie, że utrzymanie wysokiej dyspozycji Polaka przewidują nawet trenerzy jego rywali.

Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni. "Jestem dumny"

Zobacz wideo

Trener reprezentacji Norwegii ocenił Dawida Kubackiego. Ocenił jego szanse w walce z rywalami

- Kubacki może być mocny jeszcze długo. Ma wszystko ku temu, aby walczyć z najlepszymi - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział Aleksander Stoeckl, trener reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich. - Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni na pewno dało mu wielką dawkę pewności siebie. To ważne i może pomóc w utrzymaniu stabilizacji na takim poziomie - dodał.

- Obecnie wielu sportowców w tym wieku wciąż utrzymuje najwyższy poziom, nie tylko w skokach narciarskich - ocenił Stoeckl.

Kubacki będzie jednym z głównych faworytów do wygrania najbliższych konkursów w Predazzo. Zmagania we Włoszech rozpoczną się już w piątek, kiedy odbędą się kwalifikacje. Sobotni konkurs zaplanowano na 16:00, a niedzielny na 16:30.

Więcej o: