Tak Horngacher zareagował na pierwszy skok Kubackiego! Doleżal: Ja taki luźny nie byłem

Michal Doleżal był zachwycony dyspozycją Dawida Kubackiego, który w kapitalnym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni. Polak już po pierwszym skoku na 143 metrów nie pozostawił żadnych złudzeń. - Stefan Horngacher pogratulował już po pierwszym skoku. Ja taki luźny nie byłem - powiedział Czech. Austriacki trener potwierdził słowa swojego byłego asystenta
Zobacz wideo

Dawid Kubacki wygrał konkurs w Bischofshofen i zwyciężył w 68. Turnieju Czterech Skoczni! Tym samym jest 3. Polakiem, któremu udała się ta sztuka - wcześniej imprezę wygrywali Adam Małysz i Kamil Stoch. Kubacki w pierwszym skoku poleciał aż 143 metry, a w drugim 140,5 metra, dzięki czemu z dużą przewagą wygrał 68. TCS.

- Stefan Horngacher pogratulował już po pierwszym skoku. Mówił, że widać po Kubackim, że wygra. Jak taki luźny nie byłem, ale wierzyłem haha - mówi Michal Doleżal. 

I dodał: - Dla całego teamu jest to wielkie osiągnięcie. Nie patrzę na to, czy jestem pierwszym czy drugim trenerem.

O komentarz do zwycięstwa swojego byłego podopiecznego zapytaliśmy również Stefana Horngachera, który nie był do końca zadowolony z wyniku Karla Geigera, który Turniej Czterech Skoczni zakończył na trzecim miejscu. 

- To prawda, tak powiedziałem o Dawidzie. Byłem tego pewny. Dawid skakał na stabilnym poziomie. Wielkie gratulacje dla niego i całej drużny. Jego skoki były prawie idealne. Czy jestem zaskoczony? Dawid z każdym dniem jest lepszy i lepszy. Chyba każdy wie, jak dobrze on potrafi skakać - stwierdził Stefan Horngacher.

Więcej o: