Kubacki w formie przed finałem TCS. Wygrał serię próbną w Bischofshofen

Dawid Kubacki wygrał serię próbną przed ostatnim konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen. Polak po najdłuższym skoku całej serii nad drugim Michaelem Haybocekiem miał przewagę aż 8,5 punktu, a jego rywale w klasyfikacji TCS tracili do niego jeszcze więcej. Początek konkursu o 17:15. Relacja na żywo na Sport.pl.

Dawid Kubacki świetnie rozpoczął być może najważniejszy dzień w swojej karierze. Skokiem na 140,5 metra wygrał serię próbną przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. To aż 21,5 metra dalej od jego rywala w parze KO - Cene Prevca. 

Polak miał aż 8,5 punktu przewagi nad drugim Michaelem Hayboeckiem (139 metrów), który skakał z wyższej belki, a także o 0,2 więcej nad Karlem Geigerem. Niemiec jest jego bezpośrednim rywalem w walce o zwycięstwo w TCS, ale znajduje się na 4. pozycji. Pozostali przeciwnicy Kubackiego - Kobayashi i Lindvik byli odpowiednio na 9. i 10. miejscu. 

Zobacz wideo

Pozostali Polacy plasowali się nieco niżej - na 8. pozycji znalazł się Kamil Stoch (134 metry), na 17. Piotr Żyła (129 metrów), 38. Stefan Hula (122,5 metra), a 39. Maciej Kot (122 metry). 

Groźny upadek w trakcie serii zaliczył Austriak Stefan Huber. Zawodnik po skoku na 126 metrów przewrócił się na twarz i potrzebna była pomoc sztabu medycznego. 

Początek pierwszej serii konkursowej w Bischofshofen o 17:15. Dawid Kubacki jest liderem Turnieju Czterech Skoczni i ma 9,1 punktu przewagi nad goniącym go Norwegiem Mariusem Lindvikiem. 

Więcej o: