25-letni skoczek zakończył sportową karierę, bo dostał ofertę pracy w Krakowie

Gabriel Karlen, szwajcarski skoczek narciarski, zakończył sportową karierę. 25-latek przyjął ofertę pracy w krakowskim biurze jednej z francuskich firm.
Zobacz wideo

Gabriel Karlen wielkiej kariery nie zrobił. 9 razy wystąpił w zawodach Pucharu Świata i tylko raz awansował do drugiej serii (4 grudnia 2016 roku w Klingenthal, gdzie zajął 30. miejsce). Teraz 25-latek postanowił zakończyć sportową karierę, a jednym z powodów tej decyzji była oferta pracy w krakowskim biurze jednej z francuskich firm.

- Z całego serca dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom, fanom, kolegom z drużyny, trenerom, fizjoterapeutom, lekarzom i sponsorom. Bez was nigdy nie przeżyłbym tych niezapomnianych chwil! - napisał Karlen na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Gabriel Karlen będzie pracował w biurze w Krakowie

- Dostałem niedawno ofertę pracy w jednej z francuskich firm, która poszukiwała osób mówiących w języku francuskim do swojego biura w Krakowie. Zaakceptowałem ofertę, to dla mnie szansa, i właśnie dlatego zdecydowałem się odejść z zawodowego sportu - wytłumaczył Szwajcar.

Gabriel Karlen był członkiem szwajcarskiej kadry skoczków narciarskich przez siedem lat.

Więcej o: