Kobayashi i Lindvik przed Kubackim! Znakomity skok Kamila Stocha. Jeden Polak odpadł

Dawid Kubacki skoczył 131,5 metra i zajął 13. miejsce w kwalifikacjach przed ostatnim konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Te wygrał Stefan Kraft z Austrii, a najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce.
Zobacz wideo

Dawid Kubacki potwierdził dobrą formę przed ostatnim konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Polak, który ma wielkie szanse na zwycięstwo w niemiecko-austriackim turnieju, zajął 13. miejsce w kwalifikacjach, skoczył 131,5 metra, a miał wiatr wiejący z tyłu skoczni. Podobnie jak jego najgroźniejsi rywale, którzy w niedzielnych kwalifikacjach wypadli nieznacznie lepiej. Marius Lindvik z Norwegii skoczył 133 metry i był 9. Ryoyu Kobayashi wylądował na 134. metrze, był szósty. Gorzej od Kubackiego skoczył  Karl Geiger. Niemiec wylądował na 128. metrze i był 16. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który skoczył 134,5 metra.

Do poniedziałkowego konkursu na skoczni w Bischofshofen awansowało pięciu z sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula. Odpadł tylko Jakub Wolny, który w ostatnich tygodniach jest w fatalniej formie. 24-latek z LKS-u Klimczok Bystra skoczył 115 metrów i zajął 57. miejsce.

Kamil Stoch najlepszy z Polaków

Bardzo dobry skok w kwalifikacjach oddał Kamil Stoch. Polak wylądował na 136. metrze, miał wiatr z tyłu skoczni, a do tego ruszał z niższej belki startowej, niż zawodnicy rozpoczynający kwalifikacje. Skoczek z Zębu zajął trzecie miejsce. Lepsi od niego byli tylko Kraft i Daiki Ito.

A jak zaprezentowali się pozostali Polacy? Piotr Żyła skoczył 130 metrów, był 26., Maciej Kot uzyskał 126,5 metra, zajął 29. miejsce, a Stefan Hula wylądował na 122. metrze i był 47. Ostatni konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni w Bischofshofen odbędzie się w poniedziałek 06.01 o godz. 17:15. Rywali Polaków w pierwszej serii możecie zobaczyć TUTAJ

Więcej o: