Znamy prognozy pogody na ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki jest jednym z faworytów do końcowego triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Polski zawodnik prowadzi w klasyfikacji generalnej, a w poniedziałek będzie mógł przypieczętować zwycięstwo. Pod warunkiem, że szans na wygraną nie odbiorą mu warunki atmosferyczne.

68. Turniej Czterech Skoczni dobiega końca. Trzy konkursy za nami, a przed nami już tylko poniedziałkowa rywalizacja w Bischofshofen. W ostatnim konkursie cyklu o końcowe zwycięstwo walczyć będzie Dawid Kubacki, który po kapitalnym występie w Innsbrucku objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków"

Zobacz wideo

Bischofshofen uniknie loterii? Znamy prognozy pogody na ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni

Czwarty konkurs TCS może się jednak znacznie różnić od poprzednich. Dotychczas skoczkowie walczyć musieli bowiem nie tylko ze sobą nawzajem, ale także - a może przede wszystkim - ze złymi warunkami pogodowymi. Doskonale widać to było w niedzielę, gdzie na skoczni Bergisel wiatr dawał się we znaki zawodnikom. Niemal co chwilę zmieniał bowiem prędkość i kierunek, przez co skoczkowie oddawali swoje próby w bardzo nierównych warunkach. Widać to było m.in. po pojedynku Dawida Kubackiego i Mariusa Lindvika. Polak i Norweg w obydwu seriach oddali skoki na takie same odległości. Rekompensaty za wiatr sprawiły jednak, że to Lindvik zajął pierwsze miejsce.

W poniedziałek, w konkursie rozstrzygającym walkę o zwycięstwo w 68. Turnieju Czterech Skoczni, tak źle ma już jednak nie być. Prognozy pogody są optymistyczne i wiele wskazuje na to, że o kolejności zawodników na podium tym razem zdecyduje forma i umiejętności, nie wiatr. O ile w niedzielę w Bischofshofen spodziewane są opady deszczu ze śniegiem, o tyle w poniedziałek opadów nie przewiduje się już żadnych. Co ważniejsze, prognozy nie przewidują także silnego wiatru. Do 12:00 wiatr ma osiągać prędkość 1 m/s, a później ma zniknąć całkowicie.

Plan ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni:

Niedziela, 05.01.2020

  • 15:00 - Oficjalny trening
  • 16:30 - Kwalifikacje

Poniedziałek, 06.01.2020

  • 15:30 - Seria próbna
  • 17:15 - Pierwsza seria konkursowa
Więcej o: