Dawid Kubacki liderem TCS! Ogromne przetasowanie w czołówce

Dawid Kubacki w sobotę zajął 2. miejsce w Innsbrucku, ale został liderem 68. Turnieju Czterech Skoczni. Ma przewagę 9,1 punktu nad zwycięzcą konkursu nad Bergisel - Mariusem Lindvikiem. Potężnie przetasowała się czołówka - na 3. i 4. miejsce spadli liderzy sprzed austriackiej części Geiger oraz Kobayashi.

8,5 punktu - tyle przed konkursem w Innsbrucku tracił do Ryoyu Kobayashiego Dawid Kubacki. Reprezentant Polski zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, ustępując również Niemcowi, Karlowi Geigerowi.

Kubacki w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku jednak zachwycił i awansował na pierwsze miejsce w "wirtualnej" klasyfikacji. Polak oddał skok na odległość 133 metrów, uzyskując notę 138,2 pkt. Na 2. miejsce wskoczył Norweg Marius Lindvik, który ostatecznie wygrał konkurs z przewagą 1,3 punktu nad Kubackim. Nie zmieniła się zatem przewaga Polaka nad Norwegiem w TCS, która wynosi 9,1 punktu. 

Dawid Kubacki liderem Turnieju Czterech Skoczni. Tak wygląda klasyfikacja przed ostatnim konkursem:

1. Dawid Kubacki - 830,7 punktu
2. Marius Lindvik - 821,6 punktu (-9,1)
3. Karl Geiger - 817,4 punktu (-13,3)
4. Ryoyu Kobayashi - 817 punktów (-13,7)
5. Stefan Kraft - 798,6 punktu (-32,1)

Jutro rywalizacja przenosi się do Bischofshofen. W niedzielę zaplanowano kwalifikacje, a w poniedziałek ostatni konkurs 68. TCS

Więcej o:
Copyright © Agora SA