Dawid Kubacki wirtualnym liderem Turnieju Czterech Skoczni! Zdeklasował rywali w pierwszej serii w Innsbrucku!

Dawid kubacki zajmuje drugie miejsce po pierwszej serii konkursu w Innsbrucku. Dzięki znakomitemu skokowi Polak awansował na pierwsze miejsce w "wirtualnej" klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

8,5 punktu - tyle przed konkursem w Innsbrucku tracił do Ryoyu KobayashiegoDawid Kubacki. Reprezentant Polski zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, ustępując również Niemcowi, Karlowi Geigerowi.

Zobacz wideo

Kubacki w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku jednak zachwycił i awansował na pierwsze miejsce w "wirtualnej" klasyfikacji. Polak oddał skok na odległość 133 metrów, uzyskując notę 138,2 pkt. Nasz zawodnik jest drugi po pierwszej serii.

Znakomita postawa Kubackiego w Innsbrucku

Kobayashi i Geiger skoczyli zdecydowanie słabiej. Pierwszy uzyskał 122 metry z notą 122,2 pkt. Jeszcze gorzej poszło Niemcowi, który skoczył 117,5 metra, uzyskując notę 111,8 pkt. Ich skoki oznaczają awans Kubackiego na pozycję lidera w "wirtualnej" klasyfikacji TCS.

Obecnie Polak ma przewagę 7,5 pkt nad Kobayashim oraz 24,2 pkt na Geigerem. Niemiec spadł jednak na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po doskonałym skoku Mariusa Lindvika. Norweg skoczył 133 metry, ale uzyskał lepszą notę od Kubackiego (139,5 pkt). Tym samym Lindvik wskoczył na trzecie miejsce w "wirtualnej" klasyfikacji TCS.

Pierwsza czwórka TCS po 1. serii w Innsbrucku:

1. Dawid Kubacki 716,9 pkt

2. Ryoyu Kobayashi 709,4 pkt

3. Marius Lindvik 707,8 pkt

4. Karl Geiger 692,7 pkt

Więcej o: