Piotr Żyła mógł polecieć jeszcze dalej, ale skrócił swój skok. "Nie wyszło do końca"

Piotr Żyła w kwalifikacjach zachwycił niezwykle długim skokiem na Bergisel (131 metrów), ale zajął 9. miejsce. Polak przyznał, że od dawna nie czuł się tak dobrze w powietrzu, ale skok mógł być jeszcze kilka metrów dłuższy. - Chciałem się skupić na ładnym telemarku, ale to też nie wyszło do końca, hehe - śmiał się po piątkowych skokach. Relacja z sobotniego konkursu w Sport.pl. Transmisja od 13:30 w Eurosporcie.
Zobacz wideo

Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Innsbrucku. Polski skoczek pofrunął aż 131 metrów, czyli metr poza granicę HS skoczni Bergisel. Skok naszego zawodnika mógł zrobić duże wrażenie, bo zaraz po wyjściu z progu Żyła nabrał dużej wysokości i wydawało się, że poleci jeszcze dalej. W sobotniej rywalizacji w systemie KO Piotr Żyła powalczy z Norwegiem Sondre Ringenem i trzeba przyznać, że jest wielkim faworytem tego starcia. 

Warunki były dobre przy tym skoku, ale widać było też, że wszystko świetnie wyglądało na progu.

Piotr Żyła: -Tak, bardzo fajnie mi się skoczyło. Jestem bardzo zadowolony z kwalifikacji i całego dnia. 

Jak bardzo pomagał wiatr?

- Czuć było ten wiaterek pod "nartkę" haha. Dawno wszystko się tak fajnie nie zgrało, no może w Klingenthal ostatni raz tak było. 

Można było odnieść wrażenie, że z tego skoku dało się jeszcze kilka metrów wyciągnąć.

- To prawda, na końcówkę można się było jeszcze trochę przyłożyć, ale chciałem ładnie podejść do lądowania, ale jestem zadowolony z tego co jest. 

Lądowanie jednak nie wyszło najlepiej.

- Trochę mnie puściło z wysoka i narty mi się rozjechały, ale wydaje mi się, że to jest duży problem. Chciałem się skupić na telemarku, ale i tak nie wyglądał jak powinien haha.

Jak wygląda sprawa z Twoim zdrowiem, bo w Ga-Pa byłeś mocno przeziębiony. 

- Jeszcze trochę katar mam. Ale wiadomo jak to bywa. Leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni. Albo na opak haha. 

Zerkasz jeszcze w klasyfikację turnieju?

- Nie, zupełnie. Mam swoje założenia na skoki. Chce wszystko wykonać jak najlepiej i po prostu z tego się cieszyć

Więcej o: