Polacy poznali rywali w konkursie TCS. Pojedynek legend

Polscy skoczkowie poznali rywali, z którymi zmierzą się w I serii sobotniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Mogą mówić o sporym pechu, bo nawet Dawid Kubacki, który był zósty w kwalifikacjach, zmierzy się z bardzo trudnym rywalem.

Znakomicie zaprezentował się w kwalifikacjach Dawid Kubacki, który skoczył 127 metrów w trudnych warunkach, dzięki czemu zajął szóste miejsce. Świetny skok oddał także Piotr Żyła, który przy wietrze pod narty skoczył aż 131 metrów i zajął dziewiątą lokatę. Dobrze spisał się także Kamil Stoch, który wylądował na 123. metrze i był 18. Awans zapewnili sobie także Maciej Kot i Stefan Hula, skacząc kolejno 117 i 114 metrów. W zawodach nie wystąpi Jakub Wolny, który zajął dopiero 56. miejsce po skoku na 111 metrów.

Zobacz wideo

Spory pech Polaków. Kubacki trafił na trudne warunki, Stoch kontra Schlierenzauer

Polacy mogą mówić o sporym pechu. Dawid Kubacki trafił na Daniela Hubera, który jest na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a w kwalifikacjach trafił na fatalne warunki. Piotr Żyła zmierzy się z Sondre Ringenem, Kamil Stoch będzie walczył z Gregorem Schlierenzauerem, który nie jest w najlepszej dyspozycji podczas Turnieju Czterech Skoczni, Maciej Kot trafił na Markusa Eisenbichlera, a Stefan Hula na Philippa Aschenwalda.

Polskie pary w konkursie w Innsbrucku:

  • Dawid Kubacki - Daniel Huber
  • Piotr Żyła - Sondre Ringen
  • Kamil Stoch - Gregor Schlierenzauer
  • Maciej Kot - Markus Eisenbichler
  • Stefan Hula - Philipp Aschenwald

Początek konkursu w sobotę o godzinie 14. Wcześniej, bo o 12:30, rozpocznie się seria próbna. 

Więcej o: