Kubacki potwierdził fantastyczną formę. Stoch i Żyła niewiele gorzej

Dawid Kubacki potwierdził kapitalną dyspozycję. Polak zajmował kolejno 5. i 7. miejsce w dwóch treningach na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Kamil Stoch i Piotr Żyła wypadli niewiele gorzej w drugiej próbie, gdzie byli kolejno 9. i 13.

Bardzo dobrze spisywał się w obu treningach Dawid Kubacki. Najpierw skoczył 123 metry, dzięki czemu zajął 5. miejsce, a w drugim skoku wylądował na 124. metrze i był 7. Kamil Stoch po nieudanej pierwszej próbie (114,5 metra i 29. miejsce), znacznie poprawił się w drugiej, gdy osiągnął 126. metry i był 9. Dobrze skoczył także Piotr Żyła. 122 metry dały mu 13. miejsce, co w porównaniu do 24. pozycji z pierwszego treningu jest znacznie lepszym rezultatem.

Zobacz wideo

Niezły skok oddał Maciej Kot. 117 metrów w trudnych warunkach, dzięki czemu zajął 29. pozycję, czyli znacznie lepszą niż w pierwszej próbie, gdy był 33. po skoku na 115,5 metra. Nie zachwycił Stefan Hula. 117 metrów pozwoliło mu na zajęcie 35. lokaty. Był to jednak znacznie lepszy skok niż w I treningu, gdy wylądował na 111. metrze i był 38. Nie popisał także się Jakub Wolny. Skoczył 112,5 metra, co dało mu 57. miejsce. Niewiele lepiej było w pierwszej próbie - 113,5 metra i 42. pozycja.

W pierwszym treningu najlepszy był Peter Prevc, który wyprzedził Stephana Leyhe i Daiki Ito. Jego wyniki trzeba jednak brać z pewnym dystansem, gdyż jury wielokrotnie zmieniało belkę startową, choć warunki były dość stabilne - wiatr wiał z siłą do 0,5 m/s, jednak chwilami zmieniał swój kierunek. W drugim wygrał Marius Lindvik, przed Stefanem Kraftem i Ryoyu Kobayashim.

Początek kwalifikacji zaplanowano na godz. 14:00. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: