Nieoczekiwana decyzja FIS-u! Zmiana skoczni w Predazzo. Dobre wieści dla Dawida Kubackiego

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że dwa konkursy Pucharu Świata w Predazzo, zaplanowane po Turnieju Czterech Skoczni, odbędą się na skoczni normalnej, a nie dużej. To dobra wiadomość dla Dawida Kubackiego.

Niespodziewaną informację FIS przekazał w czwartek popołudniu. - Zawody Pucharu Świata w Val Di Fiemme (10-12 stycznia 2020), odbędą się na normalnej skoczni zamiast dużej, ze względów technicznych - czytamy w komunikacie. 

Dawid Kubacki w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem wspomina o pretensjach skierowanych do niego:

Zobacz wideo

Szansa dla Kubackiego

Pierwotnie oba konkursy w Predazzo miały zostać rozegrane na skoczni HS 135. Działacze zmienili jednak plany i skoczkowie rywalizować będą na mniejszym obiekcie - HS 104. To ciekawe, bo zawodnicy rzadko mają okazję skakać w Pucharze Świata na normalnych skoczniach, a w tym sezonie odbędą się także dwa konkursy na skoczni HS 97 w rumuńskim Rasnowie (21-22 lutego).

Z decyzji FIS-u zadowolony może być Dawid Kubacki. Raz, że jest mistrzem świata na skoczni normalnej z Seefeld sprzed roku. Dwa, że sześć lat temu na mniejszym obiekcie w Predazzo skakał bardzo dobrze. W 2013 roku na włoskiej skoczni odbywały się mistrzostwa świata, a Polak wygrał jeden z treningów. Kubacki jest w świetnej formie, walczy o zwycięstwo w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Po dwóch konkursach jest na 3. miejscu. 

Więcej o: