Świetny Stoch, jeszcze lepszy Kubacki. Dobra seria Polaków w Oberstdorfie

Dawid Kubacki zajął 6., a Kamil Stoch 8. miejsce w serii próbnej przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Początek rywalizacji o 17:30, relacja na Sport.pl.

W serii próbnej przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni panowały dość stabilne warunki. Wszyscy skakali przy wietrze w plecy, który przed końcem zaczął wiać z nieco większą siłą. Najlepsi skoczkowie musieli jednak mierzyć się także z obniżoną belką startową, przez co słabe próby oddali m.in. Stefan Kraft czy Gregor Schlierenzauer.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Świetny skok oddał za to Kamil Stoch, który przy silnym wietrze w plecy skoczył 128,5 metra, co dało mu 8. miejsce w serii próbnej. Jeszcze lepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który skoczył 134 metry i był 6. Oprócz końcowego wyniku ważne jest, że pokonał Michaela Hayboecka, lądując o pół metra dalej od Austriaka.

Pozostali Polacy? Piotr Żyła był 17. po skoku na 125,5 metra, Maciej Kot 24. (119 metrów), Stefan Hula 32. (121 metrów). Wszyscy trzej wygrali jednak swoje pojedynki z rywalami. W polskim pojedynku Hula pokonał Wolnego, który wylądował na 116. metrze i zajął 43. miejsce.

Najlepszy okazał się Pius Paschke, który wylądował na 135. metrze. Za nim uplasowali się Peter Prevc i Markus Eisenbichler. Konkurs rozpocznie się o 17:30, relacja na Sport.pl.

Więcej o: