Rywal Macieja Kota w pierwszym konkursie TCS wyzwał go na pojedynek! Wymowne zdjęcie

Maciej Kot będzie rywalizował w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni z Viktorem Polaskiem. Czeski skoczek wyzwał Polaka na pojedynek, udostępniając wymowne zdjęcie na Instagramie.

Wszyscy polscy skoczkowie awansowali w sobotę do konkursu w Oberstdorfie - pierwszych zawodów 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki skoczył 127 metrów, co dało mu 13. miejsce w kwalifikacjach. Piotr Żyła wylądował na 131. metrze. Dzięki temu był 9. Jakub Wolny skoczył 135 metrów (21. miejsce), Maciej Kot 127,5 metra (23. miejsce), Stefan Hula 124 metry (30. miejsce), a Kamil Stoch 126 metrów (22. miejsce). Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft (136 metrów). Drugi był Junshiro Kobayashi z Japonii (136, 5 metra), a trzeci Niemiec Stephan Leyhe (133,5 metra).

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Maciej Kot będzie rywalizował w I serii konkursu w Oberstdorfie, rozgrywanej systemem KO, z Viktorem Polaskiem. Czeski skoczek zajął w kwalifikacjach 27. miejsce, po skoku na 130 metrów. Czech udostępnił na Instastories wymowne zdjęcie, w którym wyzywa Polaka na pojedynek - Do zobaczenia jutro - napisał Polasek.

Viktor PolasekViktor Polasek instagram.com/viktorpolasek

Początek niedzielnego konkursu o 17:30. Wcześniej, bo o 16:00, rozpocznie się seria próbna. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: