Jakub Wolny był o krok od groźnego upadku! Uratowało go dodatkowe zabezpieczenie

Jakub Wolny awansował do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Niewiele jednak brakowało, aby podczas pierwszego treningu zaliczył bardzo groźny upadek.

Jakub Wolny w kwalifikacjach przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie oddał kapitalny skok, bo wylądował na 135. metrze. Skakał jednak przy bardzo silnym wietrze pod narty, przez co został sklasyfikowany na 21. miejscu.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Sobotnie skakanie rozpoczął jednak fatalnie, bo w pierwszym treningu osiągnął zaledwie 93,5 metra. Wolny ratował się jednak przed bardzo groźnym upadkiem, bo jak się okazało, podczas jego próby doszło do awarii sprzętu. - Od razu po wyjściu z progu odpięło mi się zapięcie. Mocno się wystraszyłem, ale udało mi się wylądować - podkreślił Wolny w rozmowie przed kamerami Eurosportu.

Choć zapięcie wiązania się odpięło, zadziałało dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem buta z wiązania. Polskiego skoczka uratowała linka, która ma chronić zawodników przy wypięciem narty w trakcie lotu, w przypadku takiej awarii, jak nastąpiła u Jakuba Wolnego.

Polak w konkursie będzie rywalizować w I serii, rozgrywanej systemem KO, ze Stefanem Hulą. Początek konkursu o 17:30. O 16:00 rozpocznie się seria próbna. Relacja na Sport.pl.