Horngacher pod ścianą. Tylko jeden skoczek może uratować Niemców

W niedzielę 29 grudnia rozpocznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. Wśród faworytów do końcowego zwycięstwa prestiżowego cyklu jest tylko jeden z niemieckich skoczków, za którymi trudne tygodnie. Ich trener, Stefan Horngacher, wyznaczył cele na najbliższy TCS.

Już w niedzielę rozpocznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs TCS odbędzie się w Oberstdorfie. Jego start zaplanowano na godz. 17:30. Start, w którym udział weźmie kilku reprezentantów Niemiec mających za sobą trudne tygodnie.

Zobacz wideo

Stefan Horngacher wyznaczył cele na Turniej Czterech Skoczni

Skoczkowie Stefana Horngachera bardzo przeciętnie rozpoczęli sezon. Były trener reprezentacji Polski do zniżki formy swoich podopiecznych podchodzi jednak spokojnie. - Celem jest, aby dwóch skoczków zakończyło rywalizację w TOP 10. Chciałbym, aby jeden z nich był na podium. Jeśli tak się stanie, będziemy zadowoleni - przyznał 50-letni szkoleniowiec.

Największe szanse na zrealizowanie celu postawionego przez Horngachera może mieć Karl Geiger, jedyny Niemiec wymieniany w gronie faworytów do wygrania TCS. - Jestem podekscytowany rozpoczynającym się turniejem. Zobaczymy, co się wydarzy - powiedział 26-latek na konferencji prasowej.

Ostatnim Niemcem, któremu udało wygrać Turniej Czterech Skoczni był Sven Hannawald, który dokonał tej sztuki w sezonie 2001/02.