Kolejne kłopoty w norweskiej kadrze. Występ Roberta Johanssona w Turnieju Czterech Skoczni zagrożony

Robert Johansson ma problemy z plecami - poinformowano na oficjalnym profilu norweskiej kadry skoczków na Twitterze. Norweg zapowiada, że zrobi wszystko, by wystartować w zaczynającym się 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Robert Johansson nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Po 7 konkursach Pucharu Świata, zajmuje dopiero 15. pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepiej poradził sobie w drugim konkursie w szwajcarskim Engelbergu, gdy zajął 8. miejsce.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Przed rozpoczynającym się w sobotę Turniejem Czterech Skoczni, Robert Johansson poinformował, że problemy z plecami. Norweg przyznał w nagraniu udostępnionym na oficjalnym profilu norweskiej kadry, że w środę ból był na tyle duży, że nie był w stanie zejść po schodach. W ostatnich godzinach ból jednak stał się nieco mniejszy, co daje nadzieję, że uda się Norwegowi wziąć udział w sobotnich treningach i kwalifikacjach przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni.

Gdyby się okazało, że Johansson nie zdoła wziąć udziału w zawodach, byłby to ogromny problem dla Alexandra Stoeckla, trenera norweskiej kadry. Po upadku w Klingenthal sezon zakończył Thomas Aasen Markeng. Z kolei w lipcu więzadła krzyżowe zerwał także Anders Fannemel, który do skakania powróci najwcześniej tuż przed zakończeniem Pucharu Świata.