Znamy prognozy pogody na pierwszy konkurs TCS. Jakie warunki będą panować w Oberstdorfie?

Słoneczna pogoda, minusowe temperatury, brak opadów i delikatny wiatr, który nie przeszkodzi skoczkom - takie warunki mają panować w niedzielę w Oberstdorfie, gdzie zacznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. W sobotę o 16:30 kwalifikacje, w piątek o 17:30 konkurs. Relacja na żywo na Sport.pl, Transmisja TV w Eurosporcie.

Już w niedzielę rozpocznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs TCS odbędzie się w Oberstdorfie. Jego start zaplanowano na godz. 17:30. Start, do którego powinno dojść zgodnie z planem, bo organizatorzy i zawodnicy wreszcie nie będą musieli walczyć ze złymi warunkami atmosferycznymi, jak miało to miejsce niemal podczas wszystkich dotychczasowych weekendów sezonu 2019/20.

Turniej Czterech Skoczni. "Kubackiego stać na podium. Kobayashi jeszcze nie wygrał"

Zobacz wideo

Znamy prognozy pogody na pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Jakie warunki będą panować w Oberstdorfie?

Według portalu pogodowego yr.no, w sobotę około godz. 16:30, na którą zaplanowano kwalifikacje, temperatura w Oberstdorfie będzie minusowa. Podobnie jak w niedzielę, kiedy rano termometry pokażą nawet -10 stopni Celsjusza, a w czasie trwania konkursu około -5 stopni Celsjusza.

Temperatura do skakania będzie więc idealna. Podobnie jak inne warunki atmosferyczne - synoptycy nie przewidują opadów deszczu ani śniegu, a wiatr maksymalnie ma osiągać prędkość 1 m/s, bez mocniejszych podmuchów. To znakomita informacja dla organizatorów, a także dla zawodników, którzy od początku sezonu walczą nie tylko z rywalami, ale również z niekorzystną pogodą.

Po niedzielnym konkursie w Oberstdorfie, kolejne zawody TCS zostaną przeprowadzone w Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia), Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

Więcej o: