Stefan Horngacher wskazał dwóch faworytów TCS. Wyróżnił Kamila Stocha

Stefan Horngacher wskazał faworytów zbliżającego się 68. Turnieju Czterech Skoczni. Zdaniem austriackiego szkoleniowca, Ryoyu Kobayashi nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. Znacznie wyżej ocenia szanse na zwycięstwo Kamila Stocha.

Ryoyu Kobayashi w ubiegłym sezonie wygrał cały Turniej Czterech Skoczni, kompletując Wielkiego Szlema, wygrywając wszystkie cztery konkursy imprezy. Aktualny lider Pucharu Świata jest przedstawiany jako główny faworyt do zwycięstwa w 68. edycji turnieju, jednak zdaniem Stefana Horngachera, trenera reprezentacji Niemiec, to nie Japończyk powinien zwyciężyć.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Stefan Kraft i Kamil Stoch faworytami Stefana Horngachera

- Jest zbyt niestabilny - w taki sposób Horngacher określił formę Kobayashiego. Austriak ma innych faworytów do wygranej w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. - Wyżej oceniam szanse Stefana Krafta i Kamila Stocha. Liczę także, ze kroku najlepszym dotrzyma Karl Geiger - powiedział trener reprezentacji Niemiec w rozmowie z niemiecką agencją SID.

Zarówno Kraft, jak i Stoch, mają już zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Austriak był najlepszy w 2015 roku., z kolei Polak zwyciężał w latach 2017 i 2018, kompletując za drugim razem Wielkiego Szlema. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 29 grudnia od konkursu w Oberstdorfie. Następnie 1 stycznia skoczkowie będą rywalizować w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku, a 6 stycznia zmagania zakończą się w Bischofshofen.