Pogoda wygrywa z organizatorami. Kwalifikacje w Engelbergu odwołane!

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w szwajcarskim Engelbergu zostały odwołane po skokach 17 zawodników z powodu zbyt silnego wiatru. Tym samym w zawodach wystartuje 63 zawodników.

Pogoda w Engelbergu zdecydowanie popsuła się w porównaniu do sobotniej rywalizacji skoczków. Zaczął padać deszcz, a także pojawiły się silne podmuchy wiatru. Jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji stało się jasne, że na skoczni rządzić będzie pogoda.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Tak też się działo podczas kwalifikacji. Pierwsza przerwa była konieczna już po drugim skoku, gdy Gabriel Karlen skoczył tylko 92,5 metra. Szwajcar trafił na fatalne warunki wietrze - uśredniony odczyt wskazał, ze wiatr wiał z siłą ponad 2,6 m/s w plecy.

Choć wiatr na chwilę się uspokoił, Szwajcar nie był jedynym zawodnikiem, który przegrał z wiatrem. Alex Insam i Sondre Ringen skoczyli odpowiednio 85 i 88,5 metra. Sędziowie podjęli decyzję o obniżeniu rozbiegu, przez co obaj nie mieli szans na daleki skok przy wietrze wiejącym z siłą średnio blisko 2 m/s w plecy.

Z tego względu po skokach 17 zawodników zdecydowano się odwołać kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Tym samym w zawodach udział wezmą wszyscy skoczkowie. Początek rywalizacji o 15:00, relacja na Sport.pl.

Więcej o: