Zmieniła się pogoda w Engelbergu. Zawody w skokach zagrożone?

Z Engelbergu napływają niezbyt optymistycznie wieści. W niedzielę panują znacznie gorsze warunki niż w sobotę. Konkurs stanął pod znakiem zapytania, ze względu na opady deszczu i silny wiatr.

W obecnym sezonie Pucharu Świata skoczkowie nie mają szczęścia do pogody. Z powodu wiatru odwołano zawody w fińskim Kuusamo, wysokie temperatury sprawiły, że nie bez problemów przygotowano skocznie w Wiśle, Klingenthal i Engelbergu. W konkursach, które się odbywały, także niejednokrotnie to wiatr rozdawał karty.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Po odwołaniu zaplanowanych na piątek treningach i kwalifikacjach w Engelbergu, w sobotę udało się zrealizować założony plan bez żadnych problemów, a zmagania wygrał Kamil Stoch. Niestety, sytuacja w niedzielę diametralnie się zmieniła. W Szwajcarii pada deszcz, a także zaczął wiać silny wiatr.

Z tego powodu trudno jednoznacznie stwierdzić, czy uda się bezproblemowo przeprowadzić zaplanowane na 13:30 kwalifikacje, a także konkurs indywidualny, który powinien rozpocząć się o godz. 15:00. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: