Wielki sukces Kingi Rajdy! Polka wygrała konkurs FIS Cup w Oberwiesenthal

W niedzielnym konkursie z cyklu FIS Cup w niemieckim Oberwiesenthal triumf odniosła reprezentantka Polski, Kinga Rajda. Zawodniczka wygrała obie serie konkursowe i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie "biało-czerwone".

Na niemieckim obiekcie Fichtelbergschanzen (HS 105) najpewniej czuła się Kinga Rajda, która dzięki skokom o długości 97 i 99 metrów pewnie zwyciężyła w obu seriach dzisiejszego konkursu. Tym samym poprawiła swój rezultat z soboty, gdy udało jej się stanąć na najniższym stopniu podium. Na drugiej lokacie zmagania zakończyła zawodniczka z Czech, Klara Ulrichova, która uzyskała w swoich próbach 92 i 93 metry. Podium uzupełniła Niemka, Selina Freitag, która dwukrotnie wylądowała na 92. metrze.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie podopieczne Łukasza Kruczka: szóste miejsce wywalczyła Joanna Szwab (88 / 84 m), a trzy "oczka" niżej sklasyfikowano Annę Twardosz (88 / 77,5 m). W trzeciej dziesiątce znalazła Wiktoria Przybyła (29. miejsce; 80 / 68 m). Występ po pierwszej rundzie zakończyła natomiast Nicole Konderla (32. miejsce / 73 m).

Dla Kingi Rajdy to już 4. zwycięstwo w FIS Cup w karierze. Poprzednio Polka wygrywała na skoczni w Szczyrku, jednak były to wówczas wygrane odniesione na igelicie. Tym razem wreszcie udało się zawodniczce prowadzonej przez Łukasza Kruczka zwyciężyć na śniegu. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: