Znakomity Stoch! Potwierdza bardzo wysoką formę! Świetny też Kubacki

Kamil Stoch zajął 2. miejsce w kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym w szwajcarskim Engelbergu. Do zawodów awansowało sześciu Polaków, odpadł jedynie Jakub Wolny, który zajął dopiero 59. miejsce. Najlepszy był Stefan Kraft.

Kamil Stoch potwierdził kapitalną dyspozycję z treningu, w którym był najlepszy. Lider polskiej kadry wylądował na 137. metrze, co pozwoliło zająć mu drugie miejsce w kwalifikacjach. Przegrał tylko ze Stefanem Kraftem, który wylądował 1,5 metra dalej i otrzymał wyższe noty od Polaka. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Dawid Kubacki, który zajął 7. miejsce po skoku na 133,5 metra. 

Zobacz wideo

W kwalifikacjach wystąpiło siedmiu Polaków, jednak tylko sześciu wywalczyło awans do konkursu. Ta sztuka nie udała się Jakubowi Wolnemu, któremu skok na 108,5 metra pozwolił zająć dopiero 59. miejsce w gronie 63 zawodników. Nieco lepiej wypadli pozostali zawodnicy Michala Dolezala.

Piotr Żyła po skoku na 124,5 metra zajął 18. miejsce. Skakał jednak w trudnych warunkach, przy silnym wietrze w plecy. Maciej Kot był 28. (124 metry), a Stefan Hula 29. (123,5 m), ze stratą 0,1 punktu do Kota. Klemens Murańka skoczył 114 metrów, jednak także miał wiele punktów dodanych z powodu niekorzystnych warunków i został sklasyfikowany na 38. pozycji.

Początek konkursu w Engelbergu o 16:00. Relacja na Sport.pl.