Kapitalny skok Kamila Stocha! Polak wygrał trening skoczków w Engelbergu

W treningu rozegranym przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu PŚ w Engelbergu najwyższą dyspozycję zaprezentował Kamil Stoch! W czołowej trójce "wylądowali" również Peter Prevc i Marius Lindvik.

Z uwagi na mały zapas czasu przed konkursem, w sobotę przeprowadzono jednoseryjny trening. Przypomnijmy, że zarówno trening, jak i kwalifikacje miały odbyć się w piątkowy wieczór, jednak pogoda pokrzyżowała organizatorom plany.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

W treningu najlepszą formę zaprezentował Kamil Stoch, który oddał skok na 138. metr obiektu. Z drugim najlepszym wynikiem uplasował się Peter Prevc, który uzyskał 133,5 metrów. Trzecie miejsce wywalczył Marius Lindvik, dzięki próbie o długości 132 metrów. W czołowej piątce znaleźli się również kolejno: Robert Johansson (132,5 m) oraz Philipp Aschenwald (128,5 m).

Tuż za nimi uplasował się Dawid Kubacki, który zajął 6. miejsce, a Piotr Żyła był 15. Pozostali Polacy zaprezentowali się znacznie słabiej. Maciej Kot był 28., Stefan Hula 34, Jakub Wolny 38., a Klemens Murańka zajął 55. miejsce w gronie 63 zawodników.

Więcej o: