Najnowsze prognozy pogody przed zawodami Pucharu Świata w Engelbergu!

Nareszcie! Wszystko wskazuje na to, że podczas weekendu z Pucharem Świata w skokach narciarskich w Engelbergu doczekamy się sprawiedliwych warunków. Prognozy są optymistyczne.

Pogoda na początku nowego sezonu nie była łaskawa dla najlepszych skoczków świata. Odwołane zostały zawody na skoczni Rukatunturi w Finlandii, a w innych konkursach warunki nie zawsze były równe dla wszystkich zawodników. To ma się zmienić w Engelbergu.

Co dzieje się z polskimi skoczkami? Czy mamy się martwić? [WIDEO]

Zobacz wideo

W Szwajcarii ma być prawdziwie zimowa aura. Zapowiadane są niewielkie opady śniegu, a temperatura ma spaść do -1 stopnia Celsjusza. A najważniejsze, że prędkość wiatru ma nie przekraczać dwóch metrów na sekundę. To zapowiada równą i niezwykle emocjonującą rywalizację podczas sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego.

Niewielkie problemy mogą być podczas piątkowych kwalifikacji. Na ten dzień zapowiadane są opady deszczu i silniejsze podmuchy wiatru.

Konkursy na skoczni w Engelbergu zaplanowano na 21 i 22 grudnia. Sobotnia rywalizacja rozpocznie się o godz. 16, niedzielna o 15.

Więcej o: