Oficjalnie! Noriaki Kasai opuści Turniej Czterech Skoczni. Po raz pierwszy od 25 lat!

Noriaki Kasai potwierdza, że nie wystartuje w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym Japończyka zabraknie na starcie tak prestiżowego turnieju po raz pierwszy od 25 lat.

- Noriaki Kasai potwierdza, że nie wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni po raz pierwszy od 25 lat - napisał na Twitterze profil localSJresults, zajmujący się m.in. japońskimi skokami narciarskimi. Tym samym stało się jasne, że 47-letni Japończyk nie wystartuje w najbardziej prestiżowym turnieju w sezonie po raz pierwszy od sezonu 1994/1995, gdy po złamaniu kości nie wystartował w żadnym konkursie Pucharu Świata.

"Nie musimy się niepokoić formą polskich skoczków":

Zobacz wideo

Kasai zapowiedział jednocześnie, że zamierza rywalizować w uczciwej walce o powrót do składu reprezentacji Japonii poprzez zawody Pucharu Kontynentalnego. Nie będzie mu jednak łatwo, patrząc na obecną formę japońskich skoczków. Liderem klasyfikacji cyklu jest Taku Takeuchi, a na drugim miejscu znajduje się Keiichi Sato. Obaj jednak znaleźli się w składzie Japończyków na Turniej Czterech Skoczni.

Noriaki Kasai w swojej karierze dwukrotnie znalazł się na podium najbardziej prestiżowego turnieju. W sezonie 1992/1993 zajął drugie miejsce, co powtórzył sześć lat później. Znakomicie rozpoczął także zmagania w sezonie 2000/2001, gdy w pierwszych trzech konkursach plasował się na podium, ale w Bischofshofen zajął 44. miejsce., a turniej zakończył na 12. miejscu.

Więcej o: