Kapitalny Żyła, bardzo dobry Kubacki, przeciętny Stoch! Jeden Polak poza konkursem

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Klingenthal. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął trzecie miejsce. Kwalifikacji nie przebrnął jedynie Stefan Hula.

135,5 metra - taką odległość w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu uzyskał Piotr Żyła. Polak bardzo długo prowadził, jednak w ostatniej chwili lepsi okazali się Niemiec Karl Geiger i Austriak Stefan Kraft. Drugi z nich został zwycięzcą kwalifikacji po skoku na odległość 129,5 metra, skacząc w gorszych warunkach i otrzymując lepsze noty od sędziów.

Stefan Hula nie awansował do konkursu. Piotr Żyła najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki 7.

W niedzielnym konkursie zobaczymy sześciu Polaków. Kwalifikacji nie przebrnął jedynie Stefan Hula, który skoczył zaledwie 113 metrów i zajął 52. miejsce. Niewiele lepiej poszło Klemensowi Murańce, który w gorszych warunkach uzyskał 112 metrów, ale jednak zakwalifikował się do konkursu.

Drugim najlepszym Polakiem w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, który skoczył 131 metrów i zajął 7. miejsce. Kamil Stoch, po uzyskaniu 122,5 metra, uplasował się na 19. pozycji. 31. był Maciej Kot (125,5 metra), a 38. Jakub Wolny (118 metrów).

Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę, w sobotę czeka nas rywalizacja drużynowa. Obie relacje na Sport.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: