Jest skład Polaków na sobotni konkurs drużynowy! Doleżal wybrał

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki - to skład polskiej drużyny na sobotni drużynowy konkurs skoków narciarskich w Klingenthal. Trener Michal Doleżal podał tę informację po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego.

W ten weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizują w niemieckim Klingenthal. Na niedzielę zaplanowany został konkurs indywidualny, a dzień wcześniej odbędzie się konkurs drużynowy. Polskę reprezentować będą nim w kolejności: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Piotr Żyła tłumaczy, dlaczego nic go nie cieszyło:

Zobacz wideo

Jak spiszą się biało-czerwoni?

Sobotnie zawody drużynowe rozpoczną się o godzinie 16:00. Wcześniej, bo o 14:45, odbędzie się seria próbna. W tym sezonie skoczkowie dotychczas tylko raz rywalizowali w konkursie drużynowym. Na samym początku sezonu w Wiśle najlepsi byli Austriacy. Drugie miejsce zajęli wtedy Norwegowie, a trzecie Polacy (w składzie Kubacki, Stoch, Żyła i Wolny). W Pucharze Narodów prowadzą obecnie Austriacy przed Norwegami i Słoweńcami. Polacy są na czwartym miejscu. Relacja z konkursu drużynowego w Klingenthal na Sport.pl.

Więcej o: