Kontuzja lidera Pucharu Świata! Występ w kwalifkacjach zagrożony

Daniel-Andre Tande z trudem opuszczał obiekt w Klingenthal po oddaniu skoku w 1. sesji treningowej. Lider Pucharu Świata uszkodził lewą kostkę i jego występ w piątkowych kwalifikacjach stoi na razie pod sporym znakiem zapytania.

Podczas 1. sesji treningowej w Klingenthal Daniel-Andre Tande oddał skok na odległość 122,5 metra, co przełożyło się na 31. miejsce w końcowej klasyfikacji. Co gorsza, podczas próby Norweg uszkodził lewą kostkę. Po oddaniu skoku w 1. treningu lider z trudem opuszczał skocznię, co widać na nagraniu zamieszczonym na Twitterze przez Sebastiana Parfjanowicza, dziennikarza TVP Sport:

Daniel-Andre Tande odniósł kontuzję podczas treningu w Klingenthal. "Pojawiła się opuchlizna"

"W kostkę Daniela uderzyła narta. Pojawiła się opuchlizna, jednak lider PŚ ma nadzieję na występ w kwalifikacjach" - taką informację podał na Twitterze Norweski Związek Narciarski. Jeszcze na górze skoczni w kostkę 25-latka uderzyła podobno narta innego zawodnika.

Sesja kwalifikacyjna do konkursu indywidualnego, który zaplanowano na niedzielę, rozpocznie się o godz. 15:45. W sobotę skoczkowie będą natomiast rywalizować w konkursie drużynowym. 

Więcej o: