FIS podjął decyzję ws. odwołanego konkursu w Kuusamo! Jest termin dodatkowych zawodów

Zakopane nie zorganizuje trzeciego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. FIS przyznał zawody skoczni w Lahti, która miała pierwszeństwo w organizacji zawodów za odwołany konkurs w Kuusamo.
Zobacz wideo

Apoloniusz Tajner zapowiadał, że zaproponuje organizatorom zawodów w Zakopanem, aby zgłosili chęć przeprowadzenia dodatkowego konkursu zamiast odwołanych zawodów w Kuusamo. Wiadomo jednak, że pierwszeństwo w organizacji przypada państwu, które straciło dany konkurs. 

Przez kilka dni nie było pewne, czy Lahti będzie chciało zorganizować kolejny konkurs, ale organizatorzy wyliczyli, że dzięki niemu uda się zminimalizować straty sięgające około 300 tysięcy euro. W przypadku organizacji trzeciego konkursu w Lahti udałoby się je zminimalizować do około 150 tysięcy.

Po kilku dniach negocjacji Lahti przedstawiło jednak FIS-owi propozycję organizacji dodatkowego konkursu (28 lutego 2020 roku), a FIS zatwierdziło te zamianę w kalendarzu. 

Oznacza to, że Zakopane na pewno nie zorganizuje pierwsze od 2011 roku weekendu składającego się z trzech konkursów Pucharu Świata. Chyba że pod drodze jakieś zawody również wypadną przez zła pogodę. A te mogą się zdarzyć, bo w Klingenthal zapowiadane są spore podmuchy wiatru.

Więcej o: