Klasyfikacja generalna PŚ w skokach po drugim konkursie w Niżnym Tagile

Daniel Andre Tande zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi w zestawieniu Stefan Kraft, który w niedzielę odniósł zwycięstwo w rywalizacji w Niżnym Tagile, traci do niego 64 pkt. Trzeci jest Karl Geiger. W czołowej dziesiątce znajdują się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula awansowali do finałowej serii niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile. Z rywalizacji po pierwszych skokach odpadli Piotr Żyła i Klemens Murańka. Żaden z Biało-czerwonych na rosyjskim obiekcie jednak nie zachwycił. Żaden nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce zawodników. Najbliżej czołówki był Kamil Stoch, który po skokach na odległość 122 m i 121,5 m zakończył konkurs na 15. miejscu. Lider polskiej kadry mógł być wyżej, ale za drugi skok otrzymał bardzo słabe noty przez niepewne lądowanie. Na tyle niepewne, że 32-latek był bardzo bliski upadku.

Dawid Kubacki analizuje sposób działania systemu rekompensat za wiatr

Zobacz wideo

Daniel Andre Tande na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Dwóch Polaków w czołowej dziesiątce

To zresztą Stoch jest także najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Doświadczony skoczek zajmuje w niej 8. miejsce ze 120 pkt. na koncie. Tuż za nim znajduje się Dawid Kubacki, który ma 3 pkt. mniej. Pozostali Biało-czerwoni zajmują odległe pozycje - w pierwszej trzydziestce są jeszcze Maciej Kot (28. miejsce, 30 pkt.) i Piotr Żyła (30.miejsce, 27 pkt.).

Miejsca reprezentantów Polski w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

 • 8. Kamil Stoch - 120 pkt.
 • 9. Dawid Kubacki - 117
 • 28. Maciej Kot - 30
 • 29. Piotr Żyła - 27
 • 33. Jakub Wolny - 19
 • 35. Stefan Hula - 15

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje wciąż Daniel Andre Tande. Drugi jest Stefan Kraft, który odniósł zwycięstwo w niedzielnym konkursie w Niżnym Tagile. Podium zamyka reprezentant Niemiec, Karl Geiger.

 1. Daniel Andre Tande - 260 pkt.
 2. Stefan Kraft - 196
 3. Karl Geiger - 192
 4. Ryoyu Kobayashi - 190
 5. Philipp Aschenwald - 164
Więcej o: