W sieci pojawił się pierwszy skok Adama Małysza w Zakopanem. Hit internetu! [WIDEO]

23 lata temu Adam Małysz debiutował w Zakopanem przed polską publicznością. Startował w różowym kombinezonie i jeszcze bez wąsów. Telewizja Polska opublikowała historyczne nagranie z tego konkursu.

Telewizja Polska przygotowała niespodziankę dla kibiców. Zamieściła film z konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem z 1996 roku. Na materiale możemy oglądać przebieg drugiej serii konkursowej, a jednym ze skaczących zawodników jest 18-letni wówczas Adam Małysz

Wąsy znakiem rozpoznawczym Małysza

Nasz mistrz wystąpił wtedy w różowym kombinezonie. Nie miał jeszcze wąsów, które przez lata stały się jego znakiem rozpoznawczym. Gdy kończył karierę w 2011 roku, jego rywale ze skoczni zapuszczali dla niego wąsy. 

Małysz zapowiedział, czym Polacy chcą zaskoczyć rywali:

Zobacz wideo

Małysz w 1996 roku w Zakopanem debiutował przed polską publicznością. W pierwszym konkursie zajął dziewiąte miejsce, a dzień później był szósty. Podczas długiej kariery cztery razy zdobywał Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Był także czterokrotnym mistrzem świata i trzykrotnym wicemistrzem olimpijskim.