Zniszczono zmagazynowany śnieg. Zawody Pucharu Świata w skokach zagrożone?

Bezmyślny kierowca zniszczył sztuczny śnieg przygotowany do naśnieżenia skoczni w Klingenthal. Tym samym zawody, które mają odbyć się w dniach 13-15 grudnia są zagrożone, choć organiatorzy uspokajają, że śniegu wystarczy do przygotowania obiektu.

Śnieg produkowany do naśnieżenia Vogtland Areny był magazynowany na parkingu w Mühlleithen. W przechowywany puch wjechał kierowca i zniszczył pracę wielu osób. Śnieg taki bowiem nie nadaje się już do użycia na obiekcie.

Zobacz wideo, w którym Piotr Żyła opowiada o swojej kolejnej metamorfozie, przed którą nic go nie cieszyło:

Zobacz wideo

Organizatorzy uspokajają, że zawody zaplanowane na dni 13-15 grudnia nie są zagrożone. Śnieg był produkowany na zapas, aby można było w razie potrzeby dośnieżyć skocznię. Zapowiadają oni również, że postarają się zidentyfikować sprawców i pociągnąć ich do odpowiedzialności za popełnione czyny.

Zawody w Klingenthal mają wrócić do Pucharu Świata po trzech latach nieobecności w kalendarzu. W 2016 roku zwycięstwo w konkursie drużynowym odniosła reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. W zmaganiach indywidualnych najwyższe miejsce na podium odniósł Słoweniec, Domen Prevc. Zaraz za nim uplasował się Daniel Andre Tande, a pierwszej trójki dopełnił Stefan Kraft. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Więcej o: