Niebezpieczeństwo na skoczni w Kuusamo. Konkurs odwołany!

Niedzielny konkurs skoków narciarskich w fińskim Kuusamo został odwołany. Organizatorzy podjęli taką decyzję ze względu na silne podmuchy wiatru, które uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów.

Sprawdziły się złe prognozy pogody na niedzielne skoki w Kuusamo. Od rana na skoczni Ruka szalał wiatr, którego podmuchy osiągały nawet 20 m/s. Organizatorzy w związku z tym podjęli decyzję o odwołaniu kwalifikacji, które miały rozpocząć się o 14:45, a potem także konkursu, który miał zacząć się o 16:30. Zadecydowało o wszystkim bezpieczeństwo skoczków, które przy tak silnym wietrze byłoby poważnie zagrożone.

Zobacz wideo poniżej, w którym Dawid Kubacki analizuje sposób działania systemu rekompensat za wiatr

Zobacz wideo

Odwołane skoki do kombinacji norweskiej

Rano na Ruce zaplanowano kwalifikacje i konkurs do kombinacji norweskiej. Kwalifikacje szybko zostały odwołane, a w konkursie skoku oddało tylko kilkunastu zawodników. Kilku z nich miało ogromne problemy w powietrzu i ratowało się przed upadkiem. Organizatorzy więc podjęli decyzję o rezygnacji z porannych skoków.

Skoczkowie, którzy mieli rywalizować w trzecim konkursie indywidualnym w obecnym sezonie Pucharu Świata nawet nie mieli okazji do oddania skoku. Następne zawody odbędą się już za tydzień w rosyjskim Niżnym Tagile.

Więcej o: