Kwalifikacje w Kuusamo odwołane! Na skoczni szaleje wiatr

Od rana wiatr szaleje na skoczni Ruka niedaleko Kuusamo. W niedzielę odwołano już skoki do kombinacji norweskiej, a kilku skoczków ratowało się przed upadkiem. Wielkie problemy mogą mieć także skoczkowie narciarscy - odwołano kwalifikacje. Z tego względu do konkursu przystąpią wszyscy skoczkowie. Początek o 16:30, relacja na żywo w Sport.pl.  

Sprawdzają się złe prognozy pogody na niedzielne skoki w Kuusamo. Od rana na skoczni Ruka szaleje wiatr, którego podmuchy osiągają nawet 20 m na sekundę. Wiele wskazuje na to, że w niedzielę czeka nas długie popołudnie ze skokami narciarskimi i nie jest pewne, czy uda się rozegrać trzeci w sezonie konkurs indywidualny.

Odwołane skoki do kombinacji norweskiej

Rano na Ruce zaplanowano kwalifikacje i konkurs do kombinacji norweskiej. Kwalifikacje szybko zostały odwołane, a w konkursie skoku oddało tylko kilkunastu zawodników. Kilku z nich miało ogromne problemy w powietrzu i ratowało się przed upadkiem. Organizatorzy więc podjęli decyzję o rezygnacji z porannych skoków.

Wieczorem wiatr nie będzie łaskawy

Po południu sytuacja ma się nieco poprawić, ale według prognoz wiatr i tak ma osiągać średnią prędkość 6 m/s na sekundę. Przeważnie ma wiać z południowego zachodu. Oznacza to, że wiać będzie nie tylko z dołu, ale także nieco z boku zeskoku. A wiadomo, że to właśnie boczny wiatr czasem potrafi powodować duże niebezpieczeństwo dla skoczków. Takie warunki znowu powinny pomagać norweskim skoczkom, którzy idealnie potrafią wykorzystać wiatr pod nart w drugiej fazie lotu. 

Polacy nie zachwycili w Kuusamo

Polscy skoczkowie nie zachwycili w pierwszym konkursie w Kuusamo. Wygrał Daniel Andre Tande, a sędziowie zdyskwalifikowali aż trzech innych Norwegów. Wyzerowano wynik drugiego Mariusa Lindvika, a w pierwszej serii - Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona, którzy polecieli niezwykle daleko. Niezgodny z przepisami strój miał też trzeci w konkursie Peter Prevc. - Norwegowie chyba myślą, że jak dwóch zawodników im zdyskwalifikują, ale jeden wygra, to będzie dobrze - mówił kilka miesięcy temu Michal Doleżal.

Konkurs powinien się rozpocząć o godzinie 16:30. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.