Kubacki najlepszy z Polaków w Kuusamo. Tande wygrywa po raz drugi. Mnóstwo dyskwalifikacji

Zwycięstwo w drugim konkursie indywidualnym w tym sezonie odniósł Daniel Andre Tande. Pierwszy raz w karierze na podium stanął drugi Philipp Aschenwald. Trzeci najlepszy wynik należał do Anze Laniska. Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki. Tuż po konkursie zdyskwalifikowano Roberta Johanssona oraz jego kolegów z reprezentacji Norwegii: Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika oraz Słoweńca Petera Prevca.

Zwycięstwo w drugim konkursie indywidualnym w tym sezonie odniósł Daniel Andre Tande. Pierwszy raz w karierze na podium stanął drugi Philipp Aschenwald. Trzeci najlepszy wynik należał do Anze Laniska. Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki.

W sobotę triumf na Rukatuturi (HS 142) świętował Daniel Andre Tande, który lądował w swoich próbach na 131. i 142. metrze. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Philipp Aschenwald ze skokami o długościach 129 i 143 metry. Dla 24-latka było to pierwsze podium PŚ w karierze. Na najniższym podium stanął Anze Lanisek, dzięki skokom na 136,5 metra i 135 metrów.

Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, „wylądował” na 13. miejscu (123,5 / 135,5 m). Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła (14. miejsce; 123,5 / 136 m). W drugiej dziesiątce zmieścił się również Kamil Stoch (17. miejsce; 128 / 118,5 m) i Maciej Kot (19. miejsce; 120 / 126 m). Pozostali podopieczni Michała Doleżala zakończyli zmagania na następujących lokatach: 23. miejsce – Stefan Hula (127,5 / 121,5 m), 28. miejsce – Jakub Wolny (127 / 112 m). Pierwszej serii nie przebrnął tylko jeden biało-czerwony, Klemens Murańka, który uplasował się na 44. miejscu po nieudanym skoku na 102. metr fińskiego obiektu.

Piotr Żyła opowiada o swojej kolejnej metamorfozie. Nic go nie cieszyło

Zobacz wideo

Po konkursie zdyskwalifikowano Roberta Johanssona oraz jego kolegów z reprezentacji Norwegii: Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika. Dodajmy, że po finałowej serii Lindvik plasował się na 2. lokacie, co gwarantowało mu pierwsze w karierze podium. Za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowano również Petera Prevca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.