Legendarna skocznia upada! Niemcy chcą wykorzystać sytuację

Jak podaje "Allgäuer Zeitung", władze skoczni w Oberstdorfie oraz Niemiecki Związek Narciarski rozważają zgłoszenie kandydatury do organizacji Mistrzostw Świata w lotach w 2024 roku. Wszystko z powodu problemów Czechów z remontem mamuciej skoczni w Harrachovie.

Bodźcem do podjęcia decyzji o możliwości zorganizowania imprezy w Oberstdorfie było wycofanie kandydatury Harrachova. W przeciwieństwie do wymagającego gruntownej renowacji czeskiego obiektu, zlokalizowana w Bawarii skocznia jest stale użytkowana i niejednokrotnie była areną zmagań najwyższej rangi. Przypomnijmy, że rok temu Oberstdorf był gospodarzem MŚ w lotach, zaś w 2021 r. zorganizuje MŚ w narciarstwie klasycznym. Oprócz tego, Audi Arena (HS-137) co roku gości sportowców rywalizujących w Turnieju Czterech Skoczni.

Zobacz wideo, harw którym Piotr Żyła opisuje swoją metamorfozę i opowiada o swoich największych problemach:

Zobacz wideo

Oficjalną aplikację Niemcy muszą złożyć do 1. marca przyszłego roku. Decyzja dotycząca miejsca organizacji MŚ w lotach narciarskich 2024 zapadnie podczas kongresu FIS w Tajlandii w czerwcu 2020 r. Pewności nasi zachodni sąsiedzi jednak mieć nie będą, bowiem Czesi wciąż łudzą się, że będą mogli zorganizować mistrzostwa świata. Więcej o skokach przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.