Niemiecki skoczek przerywa treningi! Kolejne problemy byłego mistrza świata

Severin Freund poinformował za pomocą Instagrama o kolejnej przerwie w treningach, jaką wymusiły na nim problemy z plecami. To fatalna informacja dla byłego mistrza świata, który nie może się pozbierać po kontuzjach więzadeł krzyżowych.
Zobacz wideo

Nękany kontuzjami Severin Freund (dwukrotnie zrywał więzadła w tym samym kolanie) na początku tego roku przeszedł operację łąkotki, która ostatecznie miała pomóc mu wyjść na prostą. W październiku Niemiec zapewniał, że zamierza wrócić do Pucharu Świata tuż przed Turniejem Czterech Skoczni. Do inauguracji turnieju pozostał niespełna miesiąc, a skoczek wciąż wydaje się być daleko od optymalnej formy. Niestety, teraz doszły kolejne problemy. 

 

Freund przerywa treningi

W zamieszczonym dziś na Instagramie wpisie Freund poinformował: „Nie staje się młodszy. Nabawiłem się problemów z plecami i z tego powodu potrzebuję zrobić sobie kilka dni przerwy. Pracujemy pełną parą z lekarzem i fizjoterapeutą i jestem pewny, że wkrótce znów będę mógł trenować”. Najbliższe dni sportowiec spędzi w specjalistycznej klinice pod opieką ortopedów i fizjoterapeutów.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsInWinter.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.