Niewyobrażalny skok w Innsbrucku! Sześć metrów dalej od rekordu legendarnej skoczni [WIDEO]

Jan Hoerl, będący aktualnie w kadrze A reprezentacji Austrii, przeskoczył na treningu skocznię Bergisel w Innsbrucku. Austriak wylądował na 144. metrze, sześć metrów dalej niż wynosi aktualny rekord obiektu. Nie był w stanie jednak ustać swojej próby.
Zobacz wideo

Jan Hoerl bierze udział w zgrupowaniu kadry A (austriackiego odpowiednika polskiej kadry B) austriackich skoczków w Insbrucku. Skoczek pochwalił się na Instagramie nagraniem swojego skoku, w którym osiągnął aż 144 metry, skacząc aż 6 metrów dalej od aktualnego rekordu obiektu Bergisel.

 

Hoerl wylądował tak samo, jak Hayboeck

Hoerl nie zdołał jednak ustać swojego skoku, ratując się podpórką. Taka sama sytuacja miała jednak miejsce w 2015 roku, gdy rekord Bergisel ustanawiał Michael Hayboeck. Sędziowie wówczas jednak nie zauważyli dotknięcia zeskoku, przez co rekordowe osiągnięcie Austriaka zostało oficjalnie uznane jako nowy rekord skoczni.

Warto jednak mieć na uwadze, że latem łatwiej osiągać takie odległości, gdyż na zeskoku nie zalega pokrywa śnieżna, przez co przy tak odległych skokach, kąt nachylenia zeskoku nadal pozwala na stosunkowo bezpieczne lądowanie.