Oficjalnie! Mistrz olimpijski nie wystartuje w tym sezonie PŚ w skokach narciarskich

To już pewne! Andreas Wellinger, reprezentant Niemiec i mistrz olimpijski z normalnej skoczni w Pjongczangu, nie wystartuje w tym sezonie w Pucharze Świata. Niemiec nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności po zerwaniu więzadeł w kolanie.

Andreas Wellinger doznał kontuzji w czerwcu podczas jednego z treningów. - Wypadki się zdarzają. Poczułem ból w prawym kolanie. Po badaniu rezonansem magnetycznym dowiedziałem się, że moje kolano jest uszkodzone, doszło do zerwania więzadeł krzyżowych. Przeszedłem operację. Wszystko przebiegło dobrze, teraz skupiam się na rehabilitacji i alternatywnych formach treningu latem. Wrócę tak szybko, jak tylko się da - pisał w lecie niemiecki skoczek. Ale teraz wiemy, że nie wystąpi w żadnych zawodach Pucharu Świata w sezonie 2019/2020.

W jakiej formie jest Kamil Stoch przed nowym sezonem? [WIDEO]

Zobacz wideo

- Andi nie wystąpi w zawodach zbliżającego się sezonu. Wprawdzie robi postępy w rehabilitacji, ale nie najmniejszego sensu, aby rozpoczął starty. Celem numer jeden są dla niego mistrzostwa świata 2021 w Oberstdorfie - przyznał Stefan Horngacher, trener niemieckiej kadry w wywiadzie dla sportschau.de.

Andreas Wellinger zakończył poprzedni sezon Pucharu Świata na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej. Tylko raz stanął na podium. 24-letni Niemiec jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. W 2014 roku wywalczył złoto w drużynie, a w 2018 był najlepszy indywidualnie na normalnej skoczni w Pjongczangu.