Tak wygląda teraz skocznia w Oberstdorfie! Co z pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni?

Zawody w Oberstdorfie zawsze przyciągają na stadion tysiące widzów, jednak ten jest obecnie modernizowany. Nie bez problemów, które skutecznie utrudniają płynną pracę przy Audi Arena i skłoniły wielu kibiców do wątpliwości odnośnie przeprowadzenia pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Do spekulacji odniosły się władze niemieckiego obiektu.

Spekulacje odnośnie ewentualnego przeniesienia albo odwołania konkursu inauguracyjnego Turnieju Czterech Skoczni, który zgodnie z tradycją ma się odbyć w niemieckim Oberstdorfie, przybrały na intensywności dwa miesiące temu, kiedy na poddawanym modernizacji obiekcie widać było problemy z terenem budowy stadionu. Prace nie wydawały się posuwać odpowiednio szybko, a obecny wygląd obiektu nadal nie nastraja pozytywnie.

Kamil Stoch zdradza kulisy przygotowań do nowego sezonu [WIDEO]

Zobacz wideo

Na pytanie o możliwość przesunięcia się terminu ukończenia prac władze obiektu odpowiadają twierdząc, że nie ma takiej potrzeby. – Skocznia będzie gotowa do zawodów w 2021 roku, a także na tegoroczne otwarcie Turnieju Czterech Skoczni – mówi nam Stefan Weidhaas, reprezentujący Audi Arena. – Na pewno nie będzie żadnych przesunięć w dacie oddania jej do użytku.

Delegacja zadowolona

Dwa dni temu na Schattenbergschanze gościła delegacja FIS z sekretarzem generalnym Sarah Lewis oraz przyszłym dyrektorem PŚ w skokach narciarskich, Sandro Pertillem na czele, mająca na celu spotkać się z komitetem organizacyjnym mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które czekają nas za nieco ponad rok. Według obserwacji działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej nie ma powodów do obaw, a obiekty mimo że jeszcze nieukończone, uwidaczniają pozytywne zmiany w związku z imprezą.

Przedyskutowano także sprawdzony w Seefeld combined-ticket, który uprawniałby osoby udające się do Oberstdorfu do podróżowania za darmo przez 60 kilometrów regionu, zarówno busami, jak i pociągiem. Do ukończenia poza stadionem skoczni, pozostały także chociażby plany dotyczące dróg, parkingów oraz zakwaterowania, które częściowo FIS chciałby przetestować już podczas nadchodzącego sezonu Pucharu Świata.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie rozpoczną się 23 lutego i potrwają do 7 marca 2021 roku. Początek najbliższego, 68. Turnieju Czterech Skoczni w Audi Arenie zaplanowano na dni 28-29 grudnia. Kwalifikacje rozpoczną się o 16:30 w sobotę, a konkurs indywidualny dzień później o 17:30. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl