Michal Dolezal ogłosil skład na Puchar Świata. Jest dwóch absolutnych debiutantów

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Michal Dolezal, podał listę zawodników, którzy wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. Czech powołał 13 zawodników, w gronie których znalazło się dwóch debiutantów.

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze zawody PŚ odbędą się w Polsce, konkretnie w Wiśle, gdzie zobaczyć będziemy mogli aż 13 Polaków. Właśnie tylu zawodników powołał Michal Dolezal, trener polskiej kadry.

Zobacz wideo

Na liście zawodników, którą opublikował Polski Związek Narciarski znaleźli się najlepsi skoczkowie ubiegłego sezonu: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula. Poza nimi Dolezal powołał Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Kacpra Juroszka i Adama Niżnika. 

Dwóch ostatnich zawodników będzie miało okazję debiutu w PŚ. 18-letni Juroszek to zawodnik klubu WSS Wisła, który w zawodach FIS debiutował w 2017 roku. Za sobą ma występy w Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup. Podobnie jak 17-letni Niżnik, zawodnik TS Wisła Zakopane. On szczególnie dobrze radził sobie w letnim FIS Cup (trzeci poziom skoków narciarskich).

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego PŚ w Wiśle odbędą się w piątek 22 listopada o godz. 18:00. Konkurs zaplanowano natomiast na niedzielę 24 listopada. Dzień wcześniej odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Plan Pucharu Świata w Wiśle:

Piątek:

  • 16:30 - Trening
  • 18:00 - Kwalifikacje

Sobota:

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela:

  • 10:30 - Seria próbna
  • Konkurs indywidualny
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.