Poznaliśmy plany Ryoyu Kobayashiego na kolejny sezon. Zdobywca PŚ opuści zawody

Na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle z pewnością zobaczymy całą japońską czołówkę skoków narciarskich - braci Kobayashi, Noriakiego Kasai, Daikiego Ito, Yukiyę Sato oraz Naokiego Nakamurę. Natomiast już w szwajcarskim Engelbergu zajdą istotne zmiany.

Podstawowy skład, oprócz oczywiście Wisły, zobaczymy także w Ruce, Niżnym Tagile oraz niemieckim Klingenthal. W Szwajcarii, kraj wschodzącego słońca reprezentować będą członkowie kadry B, którzy do tej pory prezentowali swoje umiejętności tylko w Pucharze Kontynentalnym. Tym samym na starcie zabraknie Ryoyu Kobayashiego, zwycięzcy ostatniej edycji Pucharu Świata. Na skoczni zobaczymy wtedy między innymi Taku Tekeuchi, Shohei Toshimoto, Keiiichi Sato, Kenshiro Ito, a także Yukena Iwasy. Ostatnie miejsce jest ciągle wolne i o tym, kto je zajął dowiemy się najpewniej bliżej zawodów.

Zobacz wideo, w którym Adam Małysz zdradza, czym polscy skoczkowie zaskoczą rywali w nadchodzącym sezonie:

Zobacz wideo

Inauguracja w Polsce będzie będzie także rozpoczęciem już 31. sezonu Noriakiego Kasaiego. Wicemistrz z Soczi rozpoczął swoją przygodę z Pucharem Świata w 1988 roku, gdy większości jego rywali albo nie było na świecie, albo byli w kołysce. Co ciekawe, „weteran skoków” w Soczi przeżywał swój 26. sezon w PŚ – czyli dokładnie tyle, ile lat miał wtedy Kamil Stoch, z którym wówczas przegrał. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl