Austriacki wicemistrz świata w skokach zakończył karierę. Kompletnie zaskoczył nową pracą

Srebrny medalista drużynowych mistrzostw świata w skokach narciarskich, Manuel Poppinger, zakończył karierę. Austriak rozpoczął pracę w firmie ASFINAG, zajmującej się pobieraniem opłat drogowych. - Ta praca sprawia mi ogromną przyjemność - przyznał 30-latek w rozmowie z portalem laola1.tv.

- Czas się pożegnać! Chcę podziękować wszystkim za wsparcie, jakie otrzymałem w ostatnich latach. Miałem gorsze i lepsze momenty, ale chcę powiedzieć, że była to niesamowita część mojego życia - napisał Manuel Poppinger na Instagramie, ogłaszając w ten sposób zakończenie kariery skoczka narciarskiego.

 
Zobacz wideo

Austriacki skoczek zakończył karierę i rozpoczął pracę u poborcy opłat drogowych. "Sprawia mi to przyjemność"

30-latek który największe sukcesy odnosił w latach 2015-2016, gdy najpierw wywalczył z reprezentacją Austrii srebrny medal mistrzostw świata, a później brąz mistrzostw świata w lotach, w rozmowie z portalem laola1.tv zdradził, gdzie będzie kontynuował karierę. Były skoczek rozpoczął pracę w firmie ASFINAG, austriackim operatorze systemu poborów opłat drogowych. - Ta praca sprawia mi ogromną przyjemność - przyznał. Dodatkowo, jak czytamy w poście na Instagramie, Poppinger zamierza poświęcić więcej czasu na swoje hobby, jakim jest jazda na motocyklu.

Więcej o: