Walter Hofer odchodzi ze skoków. "Następca nie będzie moim uczniem"

Sezon 2019/2020 będzie ostatnim, w którym dyrektorem Pucharu Świata jest Walter Hofer. Jego następcą będzie Włoch Sandro Pertile. - Nie będzie moim uczniem. Będzie miał inne zadania - mówi o nim 64-letni Austriak, pełniący swoją funkcję od 1993 roku.

Walter Hofer dyrektorem Pucharu Świata został w 1993 roku i nieprzerwanie piastuje tę funkcję. Sezon 2019/2020 będzie jednak dla niego ostatnim sezonem w tej roli, a jego następcą podczas czerwcowego spotkania delegatów FIS w Dubrowniku ogłoszony został Włoch Sandro Pertile, odpowiedzialny wcześniej m.in. za organizację mistrzostw świata w Val di Fiemme czy igrzysk olimpijskich w Turynie.

Zobacz wideo poniżej, w którym Adam Małysz tłumaczy, czym polscy skoczkowie zaskoczą rywali w nadchodzącym sezonie:

Zobacz wideo

Walter Hofer o swoim następcy: Nie będzie moim uczniem

Walter Hofer przyznał w rozmowie z portalem skijumping.pl, że przed Pertile wiele zadań w nadchodzącym sezonie. - Nie będzie moim uczniem. Będzie miał inne zadania. Od delegata technicznego, asystenta delegata technicznego czy kontrolera sprzętu, po inne funkcje. Po to, by ciągle być w pobliżu i doglądać kwestii organizacyjnych - podkreślił Austriak.

- Sandro musi też przywyknąć do wyjazdów w każdy weekend. Będzie to dla niego zatem pewnego rodzaju trening. Większość sytuacji nie będzie dla niego nowa, mówimy o świetnym działaczu - dodał Hofer. Najbliższą okazję do pracy Pertille będzie miał już podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Wiśle, które odbędą się w dniach 22-24 listopada.

Co interesujące, Sandro Pertile był delegatem technicznym m.in. na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle w listopadzie zeszłego roku. Organizatorzy mieli wówczas wielu problemów z przygotowaniem zeskoku. Przepisy mówią, że powinno być na nim 30 cm śniegu, ale na przeciwstoku było go o 15 cm mniej. Sandro Pertile przymknął jednak oko, bo wiedział jak dużo pracy kosztowało Polaków przygotowanie obiektu, a pokrywa była na tyle duża, że nie zagrażała bezpieczeństwu zawodników. Więcej o wyborze Pertile na stanowisko dyrektora Pucharu Świata można przeczytać w tekście Piotra Majchrzaka.

Więcej o: