Była gwiazda skoków narciarskich poszła w ślady Adama Małysza. Nietypowa propozycja

Anders Jacobsen, były norweski skoczek narciarski postanowił rozpocząć działalność w innej dyscyplinie sportu. Został dyrektorem sportowym norweskiej federacji sportów motorowych.

Anders Jacobsen karierę skoczka narciarskiego zakończył w 2015 roku. Kibice doskonale pamiętają go przede wszystkim z rywalizacji z Adamem Małyszem o Kryształową Kulę w sezonie 2006/2007, którą ostatecznie wygrał Polak. Norweg na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, indywidualne i drużynowe medale mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach, czy dziesięć zwycięstw z zawodach Pucharu Świata.

Jacobsen poszedł w ślady Małysza

W czasie sportowej emerytury pracował jako dyrektor sieci siłowni czy komentator telewizji NRK. Teraz przyjął propozycję krajowej federacji sportów motorowych. Norweskie media zauważyły, iż Anders poszedł podobną drogą, jak jego sportowy idol Małysz, który po zakończeniu kariery także trafił do sportów motorowych i startował w Rajdzie Dakar.

Adam Małysz po karierze rajdowej wrócił do pracy w środowisku skoków narciarskich. W tym wideo opowiada o nowinkach technicznych polskich skoczków na nadchodzący sezon:

Zobacz wideo

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w sobotę w Oslo, były skoczek mówił na czym będzie polegała jego nowa rola. – Propozycja, którą oczywiście przyjąłem, pozwoli mi na powrót do sportu zawodowego na najwyższym poziomie i sportowego świata, o czym marzyłem od czasu zakończenia kariery. Nie znam się zbyt dobrze na tych sportach, ale moim głównym zadaniem będzie motywowanie zawodników i  trening mentalny – wyjaśnił.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsInWinter.pl

Więcej o: