Duże wyróżnienie dla niemieckiego skoczka. Został narciarzem roku w swoim kraju

Markus Eisenbichler został wybrany przez Niemiecki Związek Narciarski narciarzem roku. 28-letni skoczek zdobył w poprzednim sezonie trzy tytuły mistrza świata.

Niemiecki Związek Narciarski od pięciu lat organizuje plebiscyt "Złote Narty" dla najlepszego niemieckiego narciarza. W tym roku nagrodę otrzymał Markus Eisenbichler. 28-latek w ostatnich miesiącach sięgnął po trzy tytuły mistrza świata. W marcu w Seefeld Eisenbichler był najlepszy indywidualnie na dużej skoczni, razem z kolegami w konkursie drużynowym oraz w zawodach par mieszanych. 

Eisenbichlera od kwietnia trenuje Stefan Horngacher. Austriak do niedawna prowadził Polaków. Zobacz rozmowę Pawła Wilkowicza z Horngacherem:

Zobacz wideo

Niemiecki skoczek drugi raz narciarzem roku

Obok skoczka nominowani w tym roku byli m.in. Denise Herrmann (biegi narciarskie), Arnd Peiffer (biathlon) i Eric Frenzel (kombinacja norweska). W poprzednich latach narciarzem roku u naszych zachodnich sąsiadów zostawali: Severin Freund (skoki narciarskie), Eric Frenzel, Laura Dahlmeier (biathlon) i Thomas Dressen (narciarstwo alpejskie).

Eisenbichler przygotowuje się wraz z pozostałymi niemieckimi skoczkami do nowego zimowego sezonu Pucharu Świata. Ten rusza już 23 listopada w Wiśle.

Więcej o:
Copyright © Agora SA