Tajna broń polskich skoczków. Udało się ją utrzymać w tajemnicy od lutego

Polscy skoczkowie będą w nadchodzącym sezonie skakać w nowych butach. Te przygotowała firma Nagaba z Krapkowic. Współpracę z polskim producentem nawiązał Adam Małysz.

Nowinki technicznej od lat są ważnym elementem skoków narciarskich. Dzięki ulepszeniom sprzętu skoczkowie mogą skakać dalej i uzyskiwać przewagę nad rywalami. Tym tropem poszedł Polski Związek Narciarski, który nawiązał współpracę z polską firmą Nagaba z Krapkowic. Producent ten przygotował dla naszych zawodników specjalne buty, w których biało-czerwonimają startować w nadchodzącym sezonie.

Adam Małysz: Chcemy zaskoczyć rywali sprzętem

Zobacz wideo

Nowe buty dadzą polskim skoczkom przewagę?

Zadanie to powierzono Adamowi Małyszowi, który w PZN pracuje na stanowisku dyrektora sportowego do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. "Orzeł z Wisły" już w lutym spotkał się z przedstawicielami Nagaba. Firma ta dotąd nie zajmowała produkcją sportowego obuwia, a głównie codziennego użytku. Zgodziła się jednak na współpracę z PZN, a nowe buty są już w fazie testów. Podczas Letniego Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal skakali w nich m.in. Jakub Wolny i Maciej Kot. Do tej pory nasi zawodnicy korzystali głównie z obuwia od niemieckiej firmy Rass.

Więcej o: