Znakomite skoki Polaków w Klingenthal! Polska dominacja w kwalifikacjach

Dawid Kubacki w pięknym stylu wygrał piątkowe kwalifikacje do konkursu LGP w Klinhenthal. Drugie miejsce zajął Jakub Wolny. Trzeci był Ryoyu Kobayashi. W pierwszej "15" zobaczyliśmy aż sześciu biało-czerwonych.
Zobacz wideo

Polscy skoczkowie narciarscy ze znakomitej strony zaprezentowali się w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego, ostatniego konkursu LGP w Klingenhtal. 

W sobotę zakończy się letni cykl, a my mieliśmy możliwość obejrzenia ostatnich letnich kwalifikacji. Mimo bardzo trudnych warunków (ulewny deszcz i wiatr) Polacy wypadli bardzo dobrze. Co więcej, widać także, że lato zbliża się do końca, bo w czołówce znalazło się sporo nazwisk doskonale znanych z zimowego Pucharu Świata. Początek zimowej rywalizacji bowiem już za mniej niż 50 dni. 

Kubacki znowu najlepszy

Najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który potwierdził, że jest w znakomitej formie i jeśli pogoda pozwoli na rozegranie konkursu (zapowiadane jest załamanie pogody), to w sobotę powalczy o zwycięstwo w LGP. Polak poszybował 139,5 metra i o 0,3 pkt pokonał Jakuba Wolnego (142 metry). Nieco dalej znalazł się Ryoyu Kobayashi (138,5 metra), czwarty był lider LGP - Yukiya Sato (136,5 metra).

Ósme miejsce zajął Piotr Żyła (132,5), dziesiąty był Maciej Kot (131,5 metra). Dobry skok w kwalifikacjach oddał także Kamil Stoch, który poleciał 130,5 metra, ale dało mu to tylko 13 miejsce. Cieszy też próba Klemensa Murańki, który zajął piętnaste miejsce. Do konkursu wszedł także Stefan Hula (36. miejsce).

Początek sobotniego konkursu o godzinie 16.30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.