Znamy organizatora MŚ w skokach w 2025 roku! Tylko jeden kandydat

Trondheim zorganizuje mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym 2025 (skoki narciarskie, biegi i kombinacja norweska). Norweskie miasto nie zostało jeszcze oficjalnie wskazane przez FIS, ale jest jedynym kandydatem w wyścigu.

Trondheim zorganizuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2025. Norweskie miasto nie zostało jeszcze oficjalnie wskazane przez FIS, ale jest jedynym kandydatem w wyścigu.

Trondheim jedynym chętnym

Nie udało się wywalczyć prawa do organizacji czempionatu w 2023 roku, ale uda się dwa lata później. Norweskie Trondheim będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2025 roku. Nie zgłoszono bowiem innych kandydatur. Gospodarze mistrzostw zaprezentowali jednak ciekawą opcję. – Pokazaliśmy nasze ulepszenia w centrum Granåsen i całej gminy Trondheim pod względem klimatu i zrównoważonego rozwoju. Włożyliśmy w to wiele wysiłku, a zespół kontrolny był pod wrażeniem tego, co dzieje się w okolicy Trondheim. To wspaniałe, że FIS wyraźnie wyraził chęć współpracy z nami w organizowaniu mistrzostw świata z poszanowaniem środowiska i klimatu – zaznaczył przewodniczący komitetu organizacyjnego, Erik Røste.

Mistrzostwa wrócą do Norwegii po 14 latach

Mistrzostwa narciarzy klasycznych w Norwegii ostatni raz gościły w 2011 roku w Oslo. Trondheim gospodarzem było w 1997 r. – Trondheim poczynił znaczne postępy w kierunku mistrzostwa 2025. Zostało to przyjęte z zadowoleniem i zwrócono szczególną uwagę na zrównoważony rozwój – powiedziała burmistrz miasta Rita Ottervik. Chociaż norweska miejscowość nie ma konkurentów w staraniach o prawo do organizacji imprezy, to musi jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony FIS. To nastąpi 21 maja 2020 roku podczas Kongresu w Tajlandii.

Więcej o skokach narciarskich przeczytasz na Sportsinwinter.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA